Sponsorzy i partnerzy

Logo drużyny Żubry Białystok
Sposor Tytularny Enea S.A.

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów. Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 17 tys. pracowników, którzy tworzą nowoczesny koncern energetyczny. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor strategiczny Województwo Podlaskie

Podlaskie w liczbach: Około 1,2 mln liczba ludności. 20 187 km2 powierzchnia województwa 297 500 mieszkańców mieszka w Białymstoku 59 osób / km2 najmniejsza w Polsce gęstość zaludnienia. Znajdziesz tu aż 4 parki narodowe: Biebrzański, Białowieski, Wigierski i Narwiański - to największa powierzchnia terenów chronionych ze wszystkich województw. Symbolem regionu jest żubr. Województwo podlaskie zamieszkuje ponad połowa polskiej populacji. Podlaskie to województwo najbardziej zróżnicowane pod względem etnicznym i kulturowym. Obok katolików, żyje tu najliczniejsza w Polsce społeczność prawosławna. Jest tu najstarszy meczet w Polsce: we wsi Kruszyniany, zamieszkałej przez polskich Tatarów. W obyczajach, sztuce, architekturze i kuchni regionu żywe są ślady wielokulturowej historii. Żyjąca tu niegdyś społeczność żydowska, mniejszości litewskie i białoruskie, tworzą niespotykane kulturowe bogactwo pogranicza.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor strategiczny Miasto Białystok

Blisko 300-tysięczny Białystok jest największym miastem północno-wschodniej Polski i stolicą województwa podlaskiego. Pełni rolę administracyjnego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego centrum tej części kraju, która ze względu na wyjątkowe walory ekologiczne, zwana jest Zielonymi Płucami Polski. Położenie miasta w czystym ekologicznie i pełnym atrakcji turystycznych regionie oraz bogata infrastruktura czynią Białystok i jego otoczenie miejscem atrakcyjnym do życia, wypoczynku i rozwoju turystyki. W Białymstoku znajduje się najstarszy chodzący zegar wieżowy w Polsce,który odmierza czas od około 250 lat.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor tytularny Grupa Chorten

Od początku tworzyliśmy Grupę Chorten z myślą o sklepach i w ich interesie. Bez właścicieli sklepów nie byłoby tej firmy i cały czas o tym pamiętamy. Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten. Jesteśmy po to, by tworzyć zintegrowaną i kapitałowo niezależną grupę polskich detalicznych sklepów spożywczych. Codziennie stawiamy kolejny krok, by wzmacniać pozycję rynkową sklepów Grupy Chorten. Polskim przedsiębiorcom dajemy skuteczne narzędzia do prowadzenia własnego biznesu i proponowania klientom lepszych cen. Zdobyliśmy zaufanie ponad tysiąca partnerów i oni są dla nas najważniejsi.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor Strategiczny KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki bogatemu doświadczeniu, otwartości i stałemu podnoszeniu kompetencji firma zbudowała unikalną kulturę współdziałania i osiągnęła wysoką pozycję na arenie międzynarodowej.Oparte na wiedzy doświadczenie, obejmujące technologie, procesy i kompetencje pracowników, jest najcenniejszym zasobem KGHM, który buduje wartość firmy. Umożliwia rozwój z poszanowaniem środowiska i społeczności lokalnych, a także odkrywanie nowych, zrównoważonych sposobów wydobycia i przetwórstwa surowców naturalnych.Miedź, srebro i inne metale ze znakiem KGHM są od lat synonimem najwyższej jakości, docenianej i rozpoznawanej na świecie.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor strategiczny Enea

„Enea Ciepło wchodzi w skład Grupy Enea – wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Jest centrum kompetencyjnym w dziedzinie ciepłownictwa. W Grupie Enea zajmuje się projektami związanymi z segmentem ciepła. Spółka zabezpiecza ok. 75 % potrzeb cieplnych mieszkańców Białegostoku. Oznacza to, że firma ogrzewa blisko 230 000 mieszkańców stolicy województwa podlaskiego. W ramach Enei Ciepło działa również Enea Ciepło Oddział Elektrociepłownia Białystok. Główne zadania Enei Ciepło to wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, obrót, przesył, dystrybucja, sprzedaż ciepła odbiorcom końcowym w nośniku wody i pary, obrót oraz sprzedaż hurtowa energii elektrycznej, a także utrzymanie sieci i węzłów cieplnych, jak również innych urządzeń ciepłowniczych, niezbędnych do produkcji i dystrybucji energii cieplnej.Enea Ciepło posiada znak jakości „NO SMOG” uzyskany w procesie certyfikacji w ramach Programu Promocji Ciepła Systemowego, zainicjowanego przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Oznacza to, że instalacje Enei Ciepło produkują ciepło w sposób o wiele bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska, niż przydomowe kotłownie węglowe, a wykorzystanie ciepła systemowego jest jednym ze sposobów na walkę ze smogiem. Enea Ciepło Oddział Elektrociepłownia Białystok spełnia wszystkie restrykcyjne normy środowiskowe i realizuje wiele inwestycji proekologicznych. Przykładem są elektrofiltry, które wychwytują ponad 99% pyłów.”

Logo drużyny Żubry Białystok
Oficjalny partner Toyota Auto Park Białystok

Od ponad dwudziestu lat jesteśmy jedynym Autoryzowanym Salonem Toyoty w Białymstoku. Stacja została otwarta przez spółkę „Auto Park” dnia 13 stycznia 2000 roku, która od 2005 roku posiada również ASD Toyoty w Kalinówce k. Lublina. W ciągu kolejnych lat działalności białostocki salon Toyoty sukcesywnie zwiększał poziom zatrudnienia, które aktualnie kształtuje się na poziomie ponad 100 osób. Wszystkim pracownikom oferujemy szereg profesjonalnych szkoleń, co pozwala nam na utrzymanie wysoko wykwalifikowanej kadry i ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług. Autoryzowaną Stację Dealerską Toyoty w Białymstoku cechuje najwyższy poziom obsługi klienta oraz konkurencyjne ceny. Nasze obszary działalności obejmują zarówno sprzedaż samochodów jak i serwisowanie. Sprzedajemy nowe samochody Toyoty, zarówno osobowe jak i dostawcze, a także wielomarkowe auta używane z gwarancją. Oferujemy doradztwo w zawarciu umów kredytowych i leasingowych oraz doradztwo w zakresie ubezpieczenia samochodów na dogodnych warunkach. Toyota „Auto Park” Białystok posiada serwis mechaniczny i serwis blacharsko-lakierniczy, w którym do Państwa dyspozycji są nasi najlepsi fachowcy i eksperci. Wysoko wykwalifikowana kadra, nowoczesne maszyny i urządzenia, łącznie kilkanaście stanowisk obsługi, gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług serwisowych. W naszej stacji prowadzimy również sprzedaż oryginalnych części oraz akcesoriów do samochodów Toyoty.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor srebrny Optyk Izabela

Profesjonalne badanie wzroku, dobór opraw okularowych pod okiem specjalistów, okulary przeciwsłoneczne - to wszystko znajdziesz w Salonie Optyk Izabela w Białymstoku. Przykładamy ogromną uwagę do dokładności badań, a to one stanowią podstawę do rozpoznania wady wzroku i doboru odpowiedniej korekcji. Z dumą możemy stwierdzić, że stworzyliśmy zespół doskonałych fachowców, których wspólnym celem jest, poprawa jakości widzenia naszych klientów. Od 1992 roku dbamy o wzrok mieszkańców Białegostoku, a doskonałe opinie które otrzymujemy każdego dnia, motywują nas do ciągłego rozwoju. Pogłębiamy naszą wiedzę poprzez szereg wielokierunkowych szkoleń i kursów zawodowych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysokiej jakości obsługę, spełniającą indywidualne wymagania klienta. Uważnie śledzimy wszystkie zmiany na rynku optycznym, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania tak, aby jakość naszych usług była zawsze na najwyższym poziomie. Optyk Izabela, Dobrze Cię Widzieć!

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor srebrny Bien Agencja

"W Bien Agencji planujemy oraz realizujemy strategię komunikacji w social mediach oraz tworzymy skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku. Specjalizujemy się w zaawansowanych kampaniach reklamowych w obrębie ekosystemu Facebook Ads."

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor dodatkowy Białostocka Gastronomia PSS "Społem" w Białymstoku

Białostocka Gastronomia PSS "Społem" w Białymstoku to rosnąca w siłę sieć barów szybkiej obsługi z niemal półwieczną już tradycją. Dawny Bar „Pod Topolami" dzisiejsza „Topolanka”, która jest najdłużej funkcjonującym obiektem powstała w latach 70-tych. Długą historię ma również bar „Podlasie”, na którego posiłkach „wychowały się” tysiące mieszkańców miasta i studentów. Dziś Białostocka Gastronomia skupia osiem barów: wspomniane: Topolankę i Podlasie oraz: Słowiański, Hermes, Zodiak, Tęcza, Pogodny i KEN, w planach są też kolejne. Pracownicy barów przygotowują codziennie z wielkim zaangażowaniem potrawy tradycyjnej kuchni domowej i wege. Sztandarowe dania m.in.: kotlety schabowe, pożarskie, pyzy, naleśniki, serniczki czy barszcz ukraiński codziennie znajdują się na talerzach tysięcy Białostoczan. Dla Waszej wygody i lepszej dostępności zostały wprowadzone okienka dla kierowców. Darmowa dostawa na terenie Białegostoku i najbliższych miejscowości oraz zamówienia online i telefoniczne święcą triumfy. Zespół Białostockiej Gastronomii dziękuje Wszystkim Swoim Klientom za tę lojalność i życzy wszystkiego smacznego!

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner NS Systemy

Nord Serwis Systemy to stabilna lokalna firma z tradycjami, działająca w oparciu o standardy jakości, połączone z wieloletnia znajomością specyfiki branży. Monitoring Wizyjny ,Technika Alarmowa ,Ochrona Fizyczna ,Usługi Porządkowo Czystościowe

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor Srebrny Świat Kluczy

Renomowana ,specjalistyczna firma od 2010 roku na rynku. Zakres usług: dorabianie kluczy domowych/samochodowych naprawa zamków/stacyjek samochodowych awaryjne otwarcia aut dorobienie klucza na podstawie zamka naprawa pilotów samochodowych i wymiana baterii

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor dodatkowy Siłownia Colosseum

Kompleks kulturystyczny "Colosseum" ul. Kopernika 5 , 15-377 Białystok GODZINY OTWARCIA: PN-PT: od 6:30 do 22:30 SOB: od 8:00 do 21:00 NDZ: od 10:00 do 20:00

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor dodatkowy White Bear Coffee

The White Bear Coffee to sieć kawiarni specjalizująca się w kawie z segmentu specialty. Lokale pod szyldem Miśka to połączenie designerskich wnętrz z autorskim, sezonowym menu, w którym oprócz rzemieślniczych ziaren z własnej palarni można spróbować lodów, herbat, lemoniad i słodkości. Fani deserów śniadaniowych i pysznych kanapek także znajdą u nas coś dla siebie. Odwiedź nas przy ulicy Sienkiewicza, Liniarskiego, Skłodowskiej i Żelaznej w Białymstoku lub wpadnij do punktów w Warszawie, Krakowie, Suwałkach czy Lublinie. W sumie the White Bear Coffee spotkasz już w 12 miejscach w Polsce!

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner techniczny Krynka

Firma ściśle kojarzona z północno-wschodnim regionem Polski już od 1945 roku dostarcza swoim klientom naturalną wodę źródlaną wydobywaną ze źródła "Krynka" o głębokości -70 m. Z powodu czystości biologicznej i braku w jej składzie składników szkodliwych dla zdrowia człowieka nie podlega żadnemu procesowi uzdatniania ani nie jest dezynfekowana. Skład popularnej "Krynki", rozlewanej do opakowań jednostkowych, jest identyczny ze składem mineralnym wody ze złoża. Na żadnym etapie produkcji Spółdzielnia nie ingeruje w skład chemiczny wody.

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner Medyczny Artros

Artros Rehabilitacja ma swoje początki w 2004 r. Nasz personel kształci się w ośrodkach dydaktycznych m.in. Profi-Medical w Sosnowcu, Carolina Medical Centerw Warszawie i Reha Plus Edukacja w Krakowie. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie (Astar-Abr,Habys,GYMNA), stosując nowe metody terapeutyczne (PNF, McKenzi,Medycyna Ortopedyczna Dr. J.H. Cyriax`a),Terapię manualną wg. M. Kaltenborna,Kinesiotaping.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor dodatkowy Koku Sushi

KOKU SUSHI to największa sieć sushi barów w Polsce. To miejsce, które tworzy historię Białegostoku już od ponad 13 lat! Pierwszy lokal powstał przy ul. Jana Kilińskiego. Obecnie KOKU można znaleźć również na Rynku Kościuszki, Antoniuku Fabrycznym oraz Zachodniej - Koku Sushi POINT. Misją naszej sieci jest nieustanny rozwój, dążenie do perfekcji w serwowaniu niepowtarzalnych smaków kuchni japońskiej oraz inspirowanie zmian oferując przestrzeń do tworzenia własnej gastronomicznej rzeczywistości. Dzięki wspaniałemu zespołowi sushi masterów i kelnerów wszystkich lokali oraz ambitnych franczyzobiorców, mamy możliwość tworzenia miejsca, w którym każdy z Gości będzie czuł się zaopiekowany i usatysfakcjonowany. KOKU SUSHI w swoich działaniach wspiera również białostocki sport. Jest dla nas ważne, aby promować lokalne drużyny i móc być częścią społeczności, którą tworzą wraz z ich kibicami. KOKU to rodzina, do której dołączyły również Żubry Białystok. Do zobaczenia w KOKU!"

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner medyczny OrtoVilla

Ortopedia, traumatologia narządu ruchu

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner techniczny StrojeSportowe.pl

Jako polski producent strojów sportowych oferujemy wysokiej jakości komplety odzieży do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej. W naszej ofercie klienci mogą także liczyć na stroje dla dzieci lub do biegania. Dodatkowo istnieje możliwość indywidualnego zaprojektowania odzieży sportowej zgodnie z sugestiami i potrzebami klienta. Stąd też nasze stroje sportowe przechodzą cały proces, począwszy od projektu, przez dobór odpowiedniego materiału i fazę testowania, a skończywszy na produkcji wyrobu końcowego.

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku to jedna z największych uczelni w północno-wschodniej Polsce, kształcąca na kierunkach humanistycznych, społecznych i matematyczno-przyrodniczych.

Logo drużyny Żubry Białystok
Sponsor dodatkowy Fasty

„Fasty” Rynek Hurtowy Rolno-Spożywczy Spółka z o.o. został założony w 1998 roku przez 126 udziałowców. Na jego wyjątkowo dużej ( obejmującej obszar aż 53 000m2 ) powierzchni, zostało wybudowanych 131 nowoczesnych i przestronnych pawilonów targowych. Wszystkie one w pełni spełniają wymagania stawiane przez Unię Europejską. W halach tych stworzone zostały komfortowe warunki umożliwiające ekspozycję i sprzedaż płodów rolnych. Dostawcy preferujący handel towarami bezpośrednio z samochodów mają także możliwość skorzystania z takiej formy sprzedaży. Przestronność, dostępność i wygoda w korzystaniu nie są jedynymi zaletami placówki. Niekwestionowanym walorem naszego Rynku jest możliwość dokonania zakupów pełnego asortymentu towarów rolno-spożywczych niemal z całego świata w jednym miejscu. Skraca to w dużym stopniu czas i usprawnia codzienną pracę naszych klientów.

Logo drużyny Żubry Białystok
Partner techniczny Bura Bus

BuraBus to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług transportowych. Oferujemy naszym potencjalnym klientom, auta o najwyższym możliwym standardzie wyposażenia. Wszystkie nasze pojazdy zapewniają doskonałe warunki podróży. Dbamy o nienaganny stan techniczny, czystość i elegancje, co pozwoli zapewnić komfortowe warunki podczas podróży. Posiadamy licencje nie tylko na transport krajowy, ale również i zagraniczny. Gwarantujemy w luksusowych warunkach bezpieczną i komfortową podróż po całej Europie.